Apie kalcį

Kalcis būtinas kaulams

Apie kalcį

Kalcis – tai svarbus mikroelementas, padedantis palaikyti normalią kaulų ir dantų būklę.

Ar galime paveikti savo kaulų būklę? Tikrai taip! Kalcio kiekis, gaunamas su maistu ar maisto papildais, fizinis aktyvumas, amžius, tam tikrų vaistų vartojimas yra tie veiksniai, kurie turi įtakos jūsų kaulų būklei.

Vaikystėje ir paauglystėje kaulai auga kartu su vaiku, todėl šiame amžiuje svarbu į mitybą įtraukti užtektinai kalcio turinčių produktų, kurie užtikrintų tinkamą naujo kaulinio audinio augimą. Tik taip galima padėti formuotis sveikiems ir stipriems kaulams.

Ne mažiau svarbu šiuo laikotarpiu užtikrinti ir tinkamą fizinį aktyvumą – žaidimus, mankštas, įprastą kasdienę veiklą. Kad kaulų tankis ir stiprumas būtų didžiausias.

Kaulai gyvi!

Kaulai yra gyvi, todėl jiems nuolat reikia kalcio. Kol žmogus gyvas, visą laiką nuolat formuojasi naujas kaulinis audinys ir yra senasis.

Lemia kaulų tvirtumą.

Be abejo, kalcis yra pagrindinis kaulų struktūrinis komponentas. Apie 99 proc. kalcio organizme yra sukaupta būtent kauluose bei dantyse, likusi šio elemento dalis pasiskirsto minkštuosiuose audiniuose bei kraujo plazmoje.

Kaulinis audinys saugo kaulų čiulpus, akytą minkštąjį audinį, kuriame yra gaminamos imunokompetentinės ląstelės (neutrofilai, bazofilai, kitos) bei dauguma kraujo elementų (eritrocitai, leukocitai ir trombocitai).

Apie kalcį

Mes galime paveikti savo kaulų būklę

Kaulinis audinys atsinaujina visą gyvenimą

Vaikystėje ir jaunystėje kaulai auga greitai, augimo piką pasiekia apie 20-uosius žmogaus gyvenimo metus. Maždaug 30–40 metais kaulinio audinio irimas paspartėja ir vyksta santykinai greičiau nei formavimasis. Kaulinė masė ir kaulinio audinio tankis pradeda mažėti. Taigi kaulai darosi labiau pažeidžiami ir trapūs. Nuo šio momento kaulai retėja greičiau nei formuojasi, o su amžiumi susijęs natūralus kaulinio audinio retėjimas siekia 0,5–1 % per metus.

Vis dėlto nereikia nuleisti rankų, nes dažnai patys esame atsakingi už savo kaulų būklę. Sportuodami ir valgydami maistą, kuriame gausu kalcio, padedame kaulams ilgiau išlikti stipresniems.

Ar žinote, kad kalcio skirtingais kiekiais aptinkama daugelyje maisto produktų? Suprasdami, kiek kalcio yra skirtinguose produktuose, galite lengviau reguliuoti mitybą, rinktis atitinkamus produktus ir aprūpinti kaulus kalciu.

Maisto produktai, kuriuose gausu kalcio
Pienas
Pienas
Sūris
Sūris
Lapiniai kopūstai
Lapiniai kopūstai
Brokoliai
Brokoliai
Migdolai
Migdolai
Sezamų sėklos
Sezamų sėklos
Apelsinai
Apelsinai
Figos
Figos

 

Ar man reikia kalcio papildų?

Kartais reikiamą dienos kalcio kiekį gali būti sunku susirinkti vien tik iš maisto produktų. Tuomet pagalbos ranką tiesia kalcio papildai. UniKalk siūlo didelį papildų su kalciu asortimentą, kuris patenkins visus kiekvieno žmogaus poreikius. Jei norite sužinoti daugiau, skaitykite straipsnį “Kalcio vartojimo rekomendacijos”.

D.U.K.

Ar galima tabletes laikyti ne originalioje pakuotėje, bet savaitiniame dozatoriuje ar kitoje talpyklėje?

Jei UniKalk® tabletes laikote sausoje vietoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių, ir ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, tokiomis sąlygomis savaitę ar dvi jos gali būti laikomos ir kitose talpyklėse.

UniKalk® sudėtyje nėra glitimo, laktozės, pieno baltymų ar želatinos, todėl šiuos papildus gali vartoti dauguma alergiškų žmonių. Taip pat UniKalk® tinka žmonėms, kurie netoleruoja laktozės arba yra alergiški pieno baltymui. UniKalk® Basic gali vartoti vegetarai ir veganai, nes šiame produkte nėra gyvūninės kilmės medžiagų.

Jei vartojate kraują skystinančius vaistus, dėl saugumo vartoti UniKalk® preparatus turėtumėte pasitarti su gydytoju.

Kalcio pasisavinimą skatina vitaminas D. Jis padeda palaikyti normalią kalcio ir fosforo absorbciją bei normalią kalcio koncentraciją kraujyje. Todėl kartu su kalciu visada patartina vartoti ir vitaminą D. Daugumos mūsų UniKalk® produktų sudėtyse, be kalcio, taip pat yra vitamino D.

Kadangi mūsų naudojamas vitaminas D yra išgaunamas iš avių vilnos riebalų, visuose „UniKalk®“ produktuose, kuriuose yra vitamino D, yra ir gyvūninės kilmės medžiagos. Tačiau „UniKalk® Basic“ sudėtyje nėra gyvūninės kilmės komponentų. Todėl šį produktą saugu rinktis ir veganams.

Daugumos UniKalk® produktų sudėtyse naudojamas kalcio karbonatas. Vienintelis produktas, kuriame naudojame kalcio citratą, yra UniKalk Citrate®. Šis maisto papildas ypač rekomenduojamas žmonėms, kuriems būdinga sumažėjusi skrandžio rūgšties sekrecija, nes kalcio citrato pasisavinimas mažiau priklauso nuo skrandžio rūgšties kiekio.

Tačiau vartojant UniKalk® Citrate ir norint gauti tokį patį kalcio bei vitamino D kiekį, kaip vartojant kitus UniKalk® produktus, reikės išgerti daugiau tablečių.