Vitaminas D svarbus kalciui pasisavinti

Vitaminas D svarbus kalciui pasisavinti

Kad vaiko kaulų būklė būtų gera, neužtenka vien tik kalcio. Vitaminas D yra ypač svarbus kalciui pasisavinti. Dėl šios priežasties būtina užtikrinti, kad vaikas kasdien užtektinai gautų vitamino D – nepamainomo normaliam vaikų augimui ir kaulų vystymuisi.

Kokią įtaką turi vitaminas D kalciui pasisavinti?

Vitaminas D įdomus tuo, kad jo pasigaminame patys. Jis formuojasi mūsų odoje tuo metu, kai, būnant lauke, odą veikia saulės spinduliai. Tačiau Šiaurės šalyse saulė nešviečia ištisus metus, todėl ir vitamino D galime pasigaminti ribotai. Be to, jaunesniems nei 2 metų vaikams apskritai nerekomenduojama būti tiesioginėje saulėje, tačiau saulės vitaminas jiems būtinas. Taigi ką daryti? Vaikams iki 4 metų amžiaus rekomenduojama kasdien papildomai gauti 10 µg vitamino D. Tai galima padaryti su maistu: valgyti riebias žuvis (skumbres, silkes ir lašišas), nes jos yra geriausi vitamino D šaltiniai. Tačiau, jei nesate tikri, ar jūsų vaikas gauna reikiamą vitamino D kiekį, ieškokite kalcio papildų, kuriuose yra ir kalcio, ir vitamino D, pavyzdžiui, UniKalk Kids, skirtų 3 metų ir vyresniems vaikams.

Ką daryti, jei vaikas netoleruoja pieno?

Yra nedidelis procentas vaikų, kurie, ypač pirmaisiais gyvenimo metais, netoleruoja pieno.

Neatsižvelgiant į tai, ar pieno ir jo produktų vaiko mityboje nėra dėl alergijos, ar dėl kitų priežasčių, svarbu, kad vaikas gautų kalcio iš kitų šaltinių. Tokiu atveju gali būti naudingi kalcio papildai.