Mūsų kaulinis audinys atsinaujina visą gyvenimą, tačiau kad procesas vyktų sėkmingai, būtinas kalcis. Šis mikroelementas svarbus naujam kauliniam audiniui formuotis, kad kaulai išliktų natūraliai stiprūs ir padėtų drąsiai žengti per gyvenimo nuotykius. Valgydami sveiką ir įvairų maistą, kuriame gausu kalcio, užtikrinsite, kad jūsų kaulams nieko netrūktų. Šiame straipsnyje taip pat pateiktos kalcio vartojimo rekomendacijos pagal amžių.
Dar tik augančiam motinos įsčiose vaisiui reikia kalcio, kad formuotųsi ir vystytųsi jo kaulai. Šiuo laikotarpiu kalcį vaisius gauna iš maisto, kurį valgo mama. Jeigu ji nesuvartojo pakankamai kalcio, trūkumą pajus ji pati, bet ne vaisius.
Augantiems vaikams ir paaugliams kalcis svarbus, kad jų kaulai augtų ir išliktų natūraliai stiprūs. Baigus augti, kalcis vis dar reikalingas kaulų būklei palaikyti. O vėliau – po maždaug 40 metų – kaulinis audinys pradeda natūraliai nykti (maždaug 0,5–1 % per metus).
Kaulams reikia kalcio, kad išliktų sveiki, nes kaulinis audinys nuolat keičiasi, kaip ir kitos organizmo ląstelės. Neįtikėtina, bet tam, kad atsinaujintų visas žmogaus skeletas, prireikia net 7 metų! Kalcis reikalingas naujam kauliniam audiniui formuotis, tačiau, jei jo nėra pakankamai, naujo kaulinio audinio formuojasi mažiau.
Todėl, jei abejojate, ar su maistu gaunate pakankamai kalcio, svarbu savo mitybą papildyti kalcio papildais.
Priežasčių, kodėl žmogus negauna užtektinai kalcio, gali būti daug ir įvairių. Kadangi pienas ir pieno produktai yra vienas svarbiausių kalcio šaltinių, žmonėms, netoleruojantiems laktozės, gali būti sunkiau sukaupti pakankamą kalcio kiekį. Tas pat taikoma ir tik augalinės kilmės maisto produktus vartojantiems asmenims.
Pagaliau žmonėms, kurie apskritai valgo mažiau, irgi gali būti sunku gauti reikiamą kalcio kiekį. Taip dažnai nutinka vyresnio amžiaus žmonėms, kurie skundžiasi prastu apetitu. Jei nesate tikri, ar su maistu gaunate pakankamai kalcio, apsvarstykite galimybę savo mitybą papildyti kalcio papildais.
UniKalk® turi didelį kalcio papildų asortimentą su vitaminu D, K2 arba magniu, todėl galite būti tikri –savo poreikius atitinkantį papildą tikrai rasite.
1–5 metai – 600 mg per parą
6–9 metų – 700 mg per parą
10–17 metų – 900 mg per parą
Suaugusiesiems nuo 18 metų – 800 mg per parą
Moterims menopauzės laikotarpiu – 1200 mg per parą
Kad mūsų organizmas gerai įsisavintų kalcį, kartu su juo proporcingomis dozėmis turime gauti ir kitų medžiagų: vitaminų D3 ir K2, fosforo.